Hlavným predmetom činnosti vydavateľstva SPEKTRUM GRAFIK, akciovej spoločnosti založenej v roku 1998, je vydávanie a distribúcia kalendárov, diárov a novoročných pozdravov.

Začiatky činnosti vydavateľstva boli zamerané na vydávanie a distribúciu nástenných kalendárov, ktorých námety prevažne vychádzali
z motívov prírody. Tie zaznamenali už v prvom roku predaja veľký úspech. Postupom rokov sa ponuka rozširovala a pridávali sa ďalšie tituly, ktoré boli rovnako úspešné.

Dnes tvorí našu produkciu viac ako 200 druhov nástenných kalendárov, ku ktorým pribudli stolové a trojdielne (office) kalendáre. Práve posledné menované patria od svojho uvedenia na trh k najpopulárnejším.

V roku 2000 sme prvýkrát zaradili do našej produkcie aj diáre, a to hneď v 10 možných prevedeniach, čo vytvorilo celkovo 90 druhov kombinácií. Na základe dlhoročných skúseností sme prispôsobili grafiku a dizajn potrebám našich zákazníkov.

Neskôr sa naša firma začala orientovať na predaj kalendárov v reklamnom obchode, čím sme si vybudovali stálu a vernú klientelu. V súčasnosti naše vydavateľstvo distribuuje na slovenský trh svoje produkty aj vďaka reklamným agentúram ANATEX, JOSO, MERCINERI, IMI TRADE, HAUERLAND, LAMIA a mnohým ďalším. Veľkým úspechom nášho vydavateľstva bolo rozšírenie pôsobnosti v krajinách ako Rusko, Maďarsko, Poľsko, Česká republika, Litva, Ukrajina, či Nemecko a v posledných rokoch aj Anglicko.

Úspechom je, že naša ponuka oslovila aj veľa obchodných sietí v Slovenskej republike, kde v posledných rokoch ponúkame zákazníkovi široké spektrum našich kalendárov, diárov či novoročných pozdravov. Zákazníci sa tak môžu dostať ku našej produkcii v sietach kníhkupectiev PANTA RHEI, MARTINUS, ale aj KAUFLAND, BILLA a ŠEVT.

V súčasnosti sme najväčšie vydavateľstvo kalendárov a diárov na Slovensku. Môžeme otvorene povedať, že podporujeme slovenský trh tým, že celá naša kolekcia kalendárov a diárov je vyrobená výlučne u nás doma, teda na Slovensku. V našich kalendároch nájdete širokú škálu motívov, ktorá dokáže osloviť všetky generácie zákazníkov.

Cieľom nášho vydavateľstva je ešte viac rozšíriť pôsobnosť v rámci EÚ, na základe čoho sa zúčastňujeme aj na prestížnych zahraničných výstavách, napr. v Nemecku – PSI Düsseldorf a Paper World Frankfurt.

Rast každoročnej produkcie je známkou spokojnosti našich zákazníkov. Každou novou edíciou sa snažíme o zapojenie inovatívnosti, kreatívnosti, čo je prínosom do nových produktov v našej ponuke. Komunikácia s našimi obchodnými partnermi a zákazníkmi nám dáva nielen široký rozhľad, ale aj skúsenosti, ako veci robiť lepšie, krajšie a v neposlednom rade dostupnejšie pre všetkých, ktorých má naša produkcia potešiť a splniť ich požiadavky.

Preto veríme, že v našej edícii si každý z Vás nájde niečo, čo ho zaujme, niečo, čo bude podľa Vašich požiadaviek a predstáv.

S pozdravom, tím SPEKTRUM GRAFIK.